© 2023 by SMALL BRAND. Proudly created with Wix.com

                                           Root Tattoo ©

Türkce ᛎ

ROOT TATTOO  is a meditative tattoo

performed without a machine, 

handpoke technique. 

 

These sessions are held for you to ascend spiritually

and find your own spiritual mark.

 

This procedure is one session. 

 

Mindfulness and inner journey Meditation techniques applied in these sessions as a basis. Several meditations and healing techniques used in Root Tattoo sessions. Every person has the power to meditate or go into their own depths. Regardless of which technique, the goal is the same. To reach inner peace, to increase awareness, to relax the mind, soul and body.

 

Each session varies from soul to soul! This experience begins with knowing each other and the process continues differently for each soul has come. During the session, I read the energy and frequency to understand the roots of the one's soul. In the meantime, I create the mark with the energies that appear to me.

 

After the mark is created, we work to align chakras and body for the most favorable place in the body for a tattoo. meditation is done before the tattoo application to relax deeply while activating the body for the tattoo.

 

 

 

 

ROOT TATTOO 

Root Tattoo seansları makinasız, el ile yapılan

bir meditatif dövme deneyimleridir.

 

Bu seanslar, spirituel olarak yukselme ve spirituel

izinizi bulma amaciyla yapilir. 

 

Prosedür tek seanstir.

 

Temel olarak farkindalik ve içsel yolculuk Meditasyonlariyla birlikte uygulanir. Root seanslarinda birden fazla meditasyon ve şifa teknigi uygulanmaktadir. Her insanın içinde meditasyon yapabilme veya kendi derinliklerine gidebilme gücü bulunmaktadır. Hangi teknik olursa olsun amaç aynıdır. İç huzura ulaşmak, farkındalıkları arttırmak, zihnin, ruhun ve bedenin rahatlamasını sağlamaktır.

 

Her seans ruhtan ruha değişir! Bu deneyim tanışma ile başlar ve süreç her gelen ruh için farklı devam eder. Seans sırasında ruhunun köklerini, en yüksek benliğini, bilinçaltını mesajlar toplamak için kişinin köklerini ve frekansını tarıyorum. Bu sırada bana görünen enerji imgeleriyle taşiyacağiniz izi oluşturuyorum.

 

Iz oluşturulduktan sonra çakraları ve vücudu dövmeyi vücuttaki en uygun yere hizalamak için çalışmalar yapıyoruz. meditasyon, vücudu aktive ederken derinden dinlenmek için dövme uygulamasından önce yapılır.

 

This experience begins with knowing each other and the process continues differently for each soul has come.

meditation will be done first.

The application will be introduced and start the design.

Afterwards, the mark will be hand poked.

You can find information about the techniques applied in the F.A.Q  section.

Don't forget! You are to have the opportunity to experience many things in the Meditation and inner journey before Root tattoo. Most importantly, you can raise your energy and awareness by recognizing yourself. You will have the opportunity to live your own beautiful light by removing the obstacles of karma, negative energies, obstacles in your life, in your work, in your relationship, in your happiness...

 

Bu deneyim tanışma ile başlar ve süreç her gelen ruh için farklı

devam eder.

Ilk olarak meditasyon yapilir.

Uygulama anlatimi ve tasarim sureci olur.

Karar verildikten sonra iz handpoke ile uygulanir.

S.S.S bolumunde uygulanan tekniklerle ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Unutmayin! Root Tattoo'dan önce yapilan meditasyon ve içsel yolculukta birçok şeyi deneyimleme imkanına sahip olmaktasınız. En önemlisi kendinizi tanıyarak enerjinizi ve farkındalığınızı yükseltebilirsiniz. Karmaların, negatif enerjilerin, hayatınızda, işinizde, ilişkinizde, mutluluğunuzda sebep oldukları engelleri, şanssızlıkları kaldırarak kendi güzel ışığınızı yaşama fırsatı bulacaksınız...

Root Tattoo seans ucreti:   --

 

Fiyatlarım nerede olduğuma bağlı olarak değişebilir.

randevular kapora ile gerceklestirilir.

 

 

Root Tattoo session price :  --

FOR TURKEY:  --

My rates can change depending on where I am.

appointments are recognized with deposit

 

All currencies accepted. Cash Only.

This technique does not directly or indirectly treat the medical condition.

The use of technique for physical or medical problems without the advice of a doctor is not recommended in the form of a treatment.​

...

Bu teknik dogrudan veya dolayli olarak tibbi tedavi yapmaz.

Bir doktor tavsiyesi olmadan fiziksel veya tibbi sorunlar icin teknigin kullanimini bir tedavi seklinde onerilmez.